Baza wiedzy i aktualności o druku 3D

Opublikowano w:"2024"

 • Produkcja filamentu do drukarek 3D
  Produkcja filamentu do drukarek 3D

  Filamenty do drukarek 3D stanowią kluczowy element w technologii druku trójwymiarowego. Proces produkcji tych filamentów opiera się na zaawansowanej technologii wytłaczania, która wymaga precyzyjnych parametrów procesu. W artykule tym omówimy metodę swobodnego wytłaczania filamentów do drukarek 3D, wyzwania związane z jakością produktu oraz technologie zastosowane w linii produkcyjnej.

  Czytaj więcej
 • PLA vs ABS: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o filamentach do drukarek 3D
  PLA vs ABS: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o filamentach do drukarek 3D

  W dzisiejszym świecie druku 3D, wybór odpowiedniego filamentu jest kluczowy dla osiągnięcia doskonałych wyników. Dwa popularne materiały, PLA (kwas polilaktynowy) i ABS (akrylonitryladiostyren), stoją na czele listy preferencji drukarzy 3D. W tym obszernym artykule porównamy te dwa filamenty, skupiając się na aspektach technicznych, zastosowaniach praktycznych oraz poradach dla początkujących i doświadczonych drukarzy.

  Czytaj więcej
 • Polimer PLA i Jego zastosowania, Technologie i Wpływ na Środowisko
  Polimer PLA i Jego zastosowania, Technologie i Wpływ na Środowisko

  W erze rosnącej świadomości ekologicznej, poszukiwanie zrównoważowanych materiałów stało się priorytetem w wielu dziedzinach, od przemysłu po codzienne życie. Jednym z takich obiecujących polimerów jest PLA (polilaktyd). PLA to biodegradowalny polimer, który cieszy się rosnącą popularnością dzięki swoim unikalnym właściwościom. W tym obszernym artykule zgłębimy świat polimeru PLA, skupiając się również na jego popularnym zastosowaniu – filamencie w technologii druku 3D.

  Czytaj więcej
 • Filament do druku 3D z Dodatkiem Grafenu: Nowa Era w Technologii Drukowania
  Filament do druku 3D z Dodatkiem Grafenu: Nowa Era w Technologii Drukowania

  Druk 3D to rewolucyjna technologia, która nieustannie ewoluuje, wprowadzając coraz to nowsze i bardziej zaawansowane materiały do użytku. Jednym z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie jest filament do druku 3D z dodatkiem grafenu. Grafen, jedna z najbardziej obiecujących struktur węglowych, staje się kluczowym składnikiem, który nadaje nowe możliwości i właściwości tradycyjnym materiałom używanym w druku 3D. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu innowacyjnemu filamentowi, jego cechom,...

  Czytaj więcej
Showing 1 to 4 of 4 (1 Pages)